Gruppal ile Tatile kn
 
Kaynaklar
Türkçe English

Üst Düzey Yöneticilerin Online Geçen Bir Günleri
15 Mart 2003

Forbes.com, Gartner2 ve Survey.com üst düzey yöneticilerin yaşam tarzlarını araştırmaya yönelik bir online anket çalışması yaptılar.

19 Aralık 2002 - 31 Ocak 2003 tarihleri arasında 11,350 üst düzey yöneticinin (CEO, CFO, CIO, ...) katılımı ile gerçekleştirilen anketten çıkan çarpıcı sonuçlar aşağıdadır.

Önemli Bulgular

C-Grubu (CEO, CFO, CIO) üst düzey yönetici olarak adlandırılan grubun hayatında Internet'in vazgeçilmez yeri vardır. C-Grubu üst düzey yöneticilerin %53'ü işe gitmeden önce Internet'e girmektedir. Aynı gruptan işe gitmeden önce gazete okuyanların oranı ise %41'dir.

C-Grubu yöneticilerin %82'si işe başlamadan önce e-postalarını kendileri kontrol etmekte, sadece %6'sı bu iş için asistanlarına baş vurmaktadır.

C-Grubu yöneticilerin %35'i işe başlamadan önce finans ve iş sitelerini gezmektedir.

C-Grubu yöneticilerin %58'i Internet'i araştırma amaçlı, %33'ü de portföylerini kontrol etmek için kullanmaktadır. Bu grubun sadece %11'i sözü edilen işler için asistanlarını kullanmaktadır. Buna bağlı olarak, C-Grubu yöneticilerin;

 • 58%'si aradıkları herşeyi bulmaktadır
 • 46%'sı umduklarını bulmaktadır
 • 24%'ü yatırım araçlarını alıp satmaktadır


 • C-Grubu yöneticilerin %48'i ilgilerini çeken online reklamlara ve tanıtımlara tıklamaktadır.

  C-Grubu yöneticilerin %24'ü haftada bir yada daha fazla online satın alma yaparken, %36'sı ayda bir kere online satın alma yapmaktadır.


  Anketin Tamamı
  İngilizce, 81 KB (PDF)
  Home
       ICQ #: 7318385